Łykałam różne rodzaje tabletek , żeby pomóc moim włosom, skórze i paznokciom .
Te moje starania odnosiły różny skutek.
Tabletki ze zdjęć stosuję od 3 miesięcy - 2 tabletki dziennie - staram się być systematyczna ale nie zawsze mi to wychodzi.
Muszę przyznać ,że na mnie działają.
Przestały mi wypadać włosy , a paznokcie stały się twardsze.
Co do skóry też jestem zaskoczona , zawsze w zimie jest czerwona i swędząca od suchego powietrza, nawet balsamy nie pomagają , a tej zimy nie mam z nią problemu. I myślę , że to zasługa tych tabletek.
Tabletki na WŁOSY,SKÓRĘ,PAZNOKCIE muszą mieć w składzie BIOTYNĘ i nie kupię więcej takich , bez BIOTYNY !
A teraz o BIOTYNIE witaminie urody
Jako składnik enzymów mitochondrialnych (karboksylaz) – katalizuje reakcje karboksylacji takie jak: glukoneogeneza, synteza kwasów tłuszczowych i metabolizm aminokwasów.
Jest witaminą niezbędną dla wielu procesów zachodzących w organizmie.
Uczestniczy z witaminą K w syntezie protrombiny (prawidłowe krzepnięcie krwi), jest niezbędna do prawidłowego wchłaniania witaminy C, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie systemu nerwowego oraz gruczołu tarczowego.
Ponadto wpływa bardzo dobrze na skórę – zmniejsza łojotok, pobudza wzrost włosów, zapewnia mocne paznokcie. Korzystny wpływ na skórę i jej przydatki zawdzięcza zawartości siarki – pierwiastka, który jest składnikiem aminokwasów; metioniny i cysteiny wchodzących w skład keratyny, białka budującego włosy i paznokcie.
Biotyna jest składnikiem wielu produktów, ale w niewielkich ilościach. Najwięcej biotyny zawierają: wątroba, drożdże, żółtko jaj oraz warzywa – soja, kalafior, soczewica. Jednak znaczną część zapotrzebowania na biotynę pokrywa synteza tej witaminy przez bakterie jelitowe, dlatego jej niedobór nie jest spowodowany niedostateczną podażą, ale defektami w zakresie jej wykorzystania (niedostateczne wchłanianie z jelita, zmniejszona produkcja).
Niedobór witaminy H u ludzi powoduje liczne objawy niepożądane takie jak np. wypadanie włosów.
Jednym z pierwszych objawów niedoboru witaminy H jest przetłuszczanie się włosów.
Dzieje się tak, ponieważ witamina ta hamuje aktywność gruczołów łojowych.
Następnymi objawami są nadmierne wypadanie i przerzedzenie włosów, zahamowanie ich wzrostu oraz zwiększona łamliwość paznokci, łuszczenie się i stany zapalne skóry twarzy.
Do rzadkich objawów należą zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego, osłabienie, depresja, apatia, wzmożona senność, stany lękowe, halucynacje, bóle mięśniowe o niewyjaśnionym pochodzeniu, rozdrażnienie oraz cierpnięcie dłoni i stóp.
Zwiększone zapotrzebowanie na biotynę obserwuje się u kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne oraz u osób karmionych sztucznie oraz parenteralnie. Suplementacja biotyny jest także niezwykle ważna dla osób stosujących długotrwałe kuracje antybiotykowe. Oksytetracyklina i sulfonamidy to antybiotyki, które szczególnie hamują wzrost bakterii produkujących biotynę."
Dr n. med. Marcin Zakrzewski
Specjalista dermatolog
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz